poniedziałek, 5 grudnia 2016

Nasz kalendarz adwentowy

Początek grudnia, to początek ADWENTU, czyli oczekiwania na Boże Narodzenie. Aby umilić moim pociechom oczekiwanie na to niezwykłe święto i podkreślić jego wagę, stworzyliśmy wspólnie Kalendarz Adwentowy.Szczerze powiem wam, że robiłam coś takiego po raz pierwszy, ale już widzę, że nie po raz ostatni, bo moje dzieci zaczynają dzień właśnie od sprawdzenia, jakie zadanie mają na dziś :) i z ochotą je wypełniają.

Nasz kalendarz powstał z brystolu i pudełek po zapałkach :) oraz papieru samoprzylepnego i taśmy dwustronnie klejącej. Przygotowanie tego dzieła zajęlo nam dwa wieczory :)

Na koniec jeszcze Tata wkroczył do akcji z pinezkami i młoteczkiem, no i dzielo całej rodzinki zawisło na ścianie :)

Nasz kalendarz nie jest do końca idealny (bo tu i ówdzie krzywo i niesymetrycznie), ale rolę swą spełnia doskonale... Jest on nie tylko sympatycznym sposobem na odliczanie czasu do świąt, bo przy okazji moje starsze dziecko uzupełnia wiedzę na temat Świąt Bożego Narodzenia :)

Pozdrawiam Was serdecznie, 
Asia

4 komentarze:

 1. Świetny pomysł! Raz, że dzieciaki uwielbiają robić takie rzeczy z rodzicami, a dwa, jak sama piszesz, mają z tego frajdę przez cały miesiąc. Sama myślałam o kalendarzu, ale się nie wyrobiłam. Poza tym moje dziecko jest jeszcze za małe, żeby coś z niego rozumiało. W przyszłości chętnie podnajmę się tego zadania:)Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki pomysłowy,takie są najlepsze,buziaki:))

  OdpowiedzUsuń
 3. extra! My jeszcze nie robiliśmy kalendarza, bo synek ma 2 latka, ale za rok już myślę, że powstanie u nas jakiś fajny:)

  Obserwuję bloga i chętnie będę zaglądać. Zapraszam serdecznie do nas sylwiaidzieci.pl
  Będzie mi bardzo miło za obserwacje, a jeszcze milej za ślad na blogu:)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi miło, jeśli zostawisz ślad po swojej wizycie w postaci komentarza.